Billy

Firma BILLY Footwear, jest pomysłem dwóch mieszkańców Seattle: Darina Donaldsona i Billy Price'a. Koncentrują się na butach o uniwersalnym designie, co oznacza, że są atrakcyjne dla wszystkich i do wszystkich pasują. Termin „uniwersalny design” jest używany przez cały czas w budowie domów i budynków miejskich, odnosząc się do środowisk, które pomieszczą wszystkie . Uniwersalny wygląd pojawił się nawet pod naszymi nosami wraz z postępami i popularnością smartfonów, które zawierają funkcje, które są nie tylko wygodne dla mas, ale także umożliwiają osobom z upośledzeniem wzroku, słuchu i ruchliwości dostęp do wszystkich tych samych informacji. Projekty tych struktur i gadżetów są uniwersalne, więc dlaczego nie zastosować tego samego terminu do mody?

Być może zastanawiasz się, dlaczego uniwersalny design jest dla nich tak ważny. Cóż, po złamaniu karku po upadku z trzeciego piętra, w październiku 1996 roku, Billy, współzałożyciel firmy, został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół i stracił zdolność poruszania dużą częścią ciała, w tym palcami. Nagle nie tylko stanął w obliczu wyzwań związanych z mobilnością, ale codzienne zadania, które wziął za pewnik, takie jak zakładanie ubrań, stały się znacznie trudniejsze. Przez lata nauczył się sztuczek ułatwiających ubieranie się. Ale prawdę powiedziawszy, jedyną rzeczą, która zawsze mu się wymykała, były buty - nigdy nie znalazł pary butów, które według niego byłyby atrakcyjne i które mógł założyć samodzielnie.

Podstawowym konceptem obuwia BILLY jest zamek błyskawiczny, który biegnie wzdłuż boku dookoła całego buta, umożliwiając całkowite otwarcie i otworzenie cholewki każdego buta. W ten sposób użytkownik może swobodnie postawić stopę na wkładce buta. Następnie po pociągnięciu za zamek błyskawiczny but zamyka się i zabezpiecza stopę użytkownika. To proste. To łatwe. Ten sam koncept sprawił, że buciki są idealne dla dzieci noszących ortezy, ponieważ po otwarciu cholewki, możemy włożyć stopę wraz z ortezą, sprawdzić czy wszystko się dobrze układa a następnie zapiąć zamek, bez uciążliwego upychania czy uciskania stopy podczas zakładania.