Fabrifoam

Firma Fabrifoam Products, założona w 1990 roku, rozpoczęła produkcję i dystrybucję swojego opatentowanego materiału kompozytowego (fabrifoam) w 1992 roku. Fabrifoam® został opracowany i opatentowany przez Applied Technology International, Ltd. Fabrifoam® to materiał kompozytowy łączący otwartokomórkową, elastomerową piankę nielateksową z wybranymi materiałami wysokiej jakości i specjalnie zaprojektowanymi. Ten unikalny kompozyt został opracowany do użytku przez różnych pracowników medycznych, w tym lekarzy, fizjoterapeutów, certyfikowanych trenerów sportowych i powiązanych dostawców opieki zdrowotnej. Fabrifoam® zapewnia tym wysoko wykwalifikowanym specjalistom szeroką gamę doskonałych narzędzi do terapii uciskowej / wspomagającej w leczeniu dyskomfortu związanego z tkankami miękkimi.

Główne cechy materiału Fabrifoam®

Oddychający

Odporny na migrację

Optymalizuje terapię ciepło / zimno

Zapewnia maksymalną kompresję

Płynna regulacja

Zapięcie na rzep Velcro®

Bezpieczny

Zmywalny

Trwały

  • Co to jest Fabrifoam ?

    Fabrifoam to opatentowany materiał kompozytowy łączący elastomerową piankę o otwartych komórkach, bez dodatku latexu, z wybranymi materiałami wysokiej jakości i specjalnie zaprojektowanymi.

  • W jakim celu stosuje się fabrifoam?

    Fabrifoam jest używany przez lekarzy, fizjoterapeutów i certyfikowanych trenerów sportowych w celu zapewnienia leczenia uciskowego i wspomagającego w leczeniu urazów tkanek miękkich pacjentów.